{:tr}AKADEMİK EĞİTİM{:}{:en}AKADEMİK EĞİTİM{:} - Zafer Koleji

{:tr}AKADEMİK EĞİTİM{:}{:en}AKADEMİK EĞİTİM{:}

{:tr}Ortaokulumuzda eğitim ve öğretim, Türk Millî Eğitimi’nin ilke ve amaçlarına uygun olarak MEB İlköğretim Programı’nda belirlenmiş kazanımlar doğrultusunda, yapılandırmacı eğitim yaklaşımı temel alınarak gerçekleştirilir. Süreçlerimiz uzman eğitimci kadromuz ile çocuklarımızın lise hazırbulunuşluk düzeylerini ileri seviyeye çıkarmak ve önlerindeki her kapıyı açacak akademik bilgilere  dünya standartlarında sahip olmaları için sürekli güncellenerek planlanmaktadır. Eğitim kadromuz, ders içeriklerini okulumuzun bünyesindeki eğitim uzmanlarıyla yenileyerek ve geliştirerek öğrencilerimize ulaştırırlar.

Ortaokul eğitimi, öğrencilerin akademik başarısını destekleyici kapsam ve nitelikte olup onlara teorik bilginin yanında  uygulama yapma ortamı da hazırlayarak bilgiyi kalıcı hale getirmeye yöneliktir. Öğrencilerin uygulama yaparak kavrama ve pekiştirme durumlarını kalıcı hale getirmeleri, öğrenme sürelerinin artırılması ile mümkündür. Bu amaçla okulumuzda günde 9 ders saati olmak üzere haftada toplam 45 saat ders yapılmaktadır. Ders içeriklerimizde matematik, Türkçe, bilim, teknoloji, sanat, spor ve yabancı dil programlarının yanı sıra sınav ve soru çözüm saatlerine de yer verilmektedir. Sınav saatleri her hafta aktif olarak kazanım tarama sınavları, Zafer Yayınları deneme sınavları, beceri temelli uygulamalar ve Türkiye geneli deneme sınavları uygulanacak şekilde planlanmaktadır. Uygulanan sınav sonuçlarına göre kazanım eksiği olan öğrencilerimiz için cumartesi günleri etüt dersleri oluşturulur. Ayrıca beceri temelli uygulamalara yönelik etüt çalışmaları ve ödev sorumluluğunu kazandırmada etkin rol oynayan ödev tamamlama çalışmaları da ortaokul bünyesinde sürdürülen çalışmalarımız arasındadır.{:}{:en}

Ortaokulumuzda eğitim ve öğretim, Türk Millî Eğitimi’nin ilke ve amaçlarına uygun olarak MEB İlköğretim Programı’nda belirlenmiş kazanımlar doğrultusunda, yapılandırmacı eğitim yaklaşımı temel alınarak gerçekleştirilir. Süreçlerimiz uzman eğitimci kadromuz ile çocuklarımızın lise hazırbulunuşluk düzeylerini ileri seviyeye çıkarmak ve önlerindeki her kapıyı açacak akademik bilgilere  dünya standartlarında sahip olmaları için sürekli güncellenerek planlanmaktadır. Eğitim kadromuz, ders içeriklerini okulumuzun bünyesindeki eğitim uzmanlarıyla yenileyerek ve geliştirerek öğrencilerimize ulaştırırlar.

Ortaokul eğitimi, öğrencilerin akademik başarısını destekleyici kapsam ve nitelikte olup onlara teorik bilginin yanında  uygulama yapma ortamı da hazırlayarak bilgiyi kalıcı hale getirmeye yöneliktir. Öğrencilerin uygulama yaparak kavrama ve pekiştirme durumlarını kalıcı hale getirmeleri, öğrenme sürelerinin artırılması ile mümkündür. Bu amaçla okulumuzda günde 9 ders saati olmak üzere haftada toplam 45 saat ders yapılmaktadır. Ders içeriklerimizde matematik, Türkçe, bilim, teknoloji, sanat, spor ve yabancı dil programlarının yanı sıra sınav ve soru çözüm saatlerine de yer verilmektedir. Sınav saatleri her hafta aktif olarak kazanım tarama sınavları, Zafer Yayınları deneme sınavları, beceri temelli uygulamalar ve Türkiye geneli deneme sınavları uygulanacak şekilde planlanmaktadır. Uygulanan sınav sonuçlarına göre kazanım eksiği olan öğrencilerimiz için cumartesi günleri etüt dersleri oluşturulur. Ayrıca beceri temelli uygulamalara yönelik etüt çalışmaları ve ödev sorumluluğunu kazandırmada etkin rol oynayan ödev tamamlama çalışmaları da ortaokul bünyesinde sürdürülen çalışmalarımız arasındadır.

 

{:}