LGS HAZIRLIK PROGRAMI - Zafer Koleji

LGS HAZIRLIK PROGRAMI

LGS (Liselere Giriş Sınavı), MEB tarafından her yıl haziran ayının ilk pazar günü düzenlenen ve merkezi sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik anadolu liselerinin anadolu teknik programları ile özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak düzenlenen bir merkezi sınavdır.

Zafer Koleji Ortaokulu 8.sınıf öğrencilerine yönelik olarak bu sınava hazırlık aşamasında, yoğunlaştırılmış akademik programın yanı sıra her hafta düzenli olarak uygulanan kazanım tarama sınavları, deneme sınavları ve bu sınavlara dair soru çözümlerinin uygulandığı bir program planlanmıştır. Uygulanan sınav sonuçlarının ölçme değerlendirme uzmanlarımız tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilmesi ile hafta sonu ve hafta içi etüt çalışmaları düzenlenmekte ve öğrencilerimizde var olan eksik kazanımların en kısa sürede tamamlanması amaçlanmaktadır.

Ayrıca 8.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak uygulanan danışmanlık sistemi ve rehberlik hizmetleri ile de bu yolculukta  sağlıklı bir süreç geçirmeleri için öğrencilerimize bireysel takip desteği verilmektedir.