Ali Demir Mesleki Gelişim Akademisi - Zafer Koleji

Ali Demir Mesleki Gelişim Akademisi

Ali Demir Mesleki Gelişim Akademisi(ADMGA), tüm çalışanlarının mesleki gelişimlerine her platformda en üst seviyede önem veren ve destekleyen Özel Zafer Koleji’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiği emsalsiz bir oluşumdur. Bu akademinin üyeleri, kurumumuz öğretmenlerinin başvuruları sonrasında uzman kişiler tarafından yapılan mülakatlar sonrasında seçilmiş eğitimcilerden oluşmaktadır. Mesleki gelişim uzmanı olma yolunda kapsamlı ve sistemli eğitimler sonucunda 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış bu kişiler, sürekli değişim ve gelişim amacıyla Özel Zafer Koleji’nde mesleki gelişim odaklı birbirinden farklı sürdürülebilir projeler yürütmektedir. Okul dinamiğinin ve uygulamalarının daha da ileriye gidebilmesi için bilimsel ve akademik araştırmalarla belirledikleri ihtiyaçlar üzerine temellendirilen konularda, okul çalışanlarını destekleyici kapsamlı eğitimlerle yaşam boyu öğrenme amacına hizmet etmektedir.

Nitelikli öğretmen yetiştirmenin sürekli eğitim ve gelişme ile elde edilebileceğine inanan Özel Zafer Koleji bünyesinde yapılan hizmet içi eğitimler ADMGA tarafından gerçekleştirilmektedir. ADMGA üyeleri Ölçme değerlendirme ve Program Geliştirme uzmanlarıyla işbirliği yaparak hazırladıkları eğitimlerde “Takım olmak”, “Liderlik Becerileri”, “Öğrenme Süreçleri ve Proje Hazırlama Yöntemleri”, “Şiddetsiz İletişim Dili”, “Okulda Güvenli Ortam Oluşturma”, “Stresle Baş Etme Yöntemleri”, “Öğrenci Öğretmen İletişimi”, “Ders İçi Materyal ve Proje Geliştirme”, “Veli Öğretmen iletişimi”, “Meslektaş İletişimi ve Geri Bildirim”, “Protokol Yönetimi” gibi konularda kurumumuz öğretmenlerine tüm okullar için farklı içerikte atölye uygulamalarıyla bilgi paylaşımlarında bulunmaktadırlar.

ADMGA olarak Özel Zafer Koleji’nden çıktığımız mesleki gelişim yoluna Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’de devam etmek ilk hedefimizdir. Türkiye’deki meslektaşlarımızla düzenleyeceğimiz hizmet içi eğitimler ve farklı alanlarda planladığımız sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yaparak bu misyonumuzu başarıyla sürdürmeye devam edeceğiz.