Tarihçemiz - Zafer Koleji

Tarihçemiz

Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkelerinin aydınlığında ilerleyen bir geleceğine ışık olmak için çıktığımız bu yolculuk, Kurucularımız Ali Demir ve Müzeyyen Demir öncülüğünde 1987’de Ankara’da başladı.

“Kızılay, Ziya Gökalp Caddesi, Numara 14”te başlayan eğitimlerimiz, kısa sürede büyüdü ve ülkenin pek çok yerinde farklı şubelere ulaştı. Eş zamanlı olarak başladığımız yayıncılık hayatımız da yolumuzu taçlandırdı, eğitimlerimizi destekledi.

Yayınlarımız ülkenin geleceğine imza atan gençlerimizin zihinlerini beslerken, 2014 yılında Çayyolu’nda açılan Kolejimizde her geçen gün daha fazla öğrenciye ulaşarak adımlarımızı zaferle taçlandırmaya devam ediyoruz.

Tutku, inanç ve azmi yanımızdan hiç ayırmadan ilerledik. Aynı sene başarılarının temelini Kolejimizde atan ilk öğrencilerimizi mezun etmenin gururuyla durmadan çalışmaya devam ettik. Çok çalıştıkça, geleceğe umutla baktıkça, hedefe emin adımlarla ilerledikçe zaferin bizim olacağını çok iyi biliyorduk. Doğru bildiğimizin arkasında dimdik durduk ve 2015 yılında Türkiye’nin en başarılı kolejlerinden biri olduk.

Öğrencilerimize büyük bir kampüste, butik bir eğitim verebilmek için 20 yıllık bir tasarım sürecinin ardından hazırlanan 60.000 metrekarelik büyük bir kolej kurduk. Dünya standartlarında inşa edilen kampüsümüzü, 11 Mayıs 2014’ten bu yana öğrencilerimizle mutluluk ve gururla paylaşıyoruz.

Kampüsümüzde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere dört kademedeki öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi üniversite standartlarında, donanımlı laboratuvarlarda bilim ve teknoloji ile buluşturuyoruz. Fen ve Teknoloji Laboratuvarları, Robotiks Laboratuvarı, Ar-Ge ve Yüksek Teknoloji Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Biyoloji Laboratuvarı ve 3D Siber Laboratuvarımız ile öğrencilerimizin bilimsel çalışmalarına olanak sağlıyoruz.

2015 yılında Türkiye’nin en iyi üniversitelerine en çok öğrenci gönderen kolejleri arasında yer alan Kolejimiz, 2017 yılında “Dünya Okulu” unvanını kazanmış ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek nesillerin başarılarını dünyaya taşımak amacıyla 2018’den itibaren uluslararası standartlarda eğitim vermeye başlamıştır. Uluslararası Diploma programımıza katılan öğrencilerimiz ise 2019’dan bu yana dünyanın önde gelen üniversitelerinde kabul görmektedir. IB, AP School, Kariyer Merkezi, Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz ile öğrencilerimizin Türkiye’de ve dünyada seçkin üniversitelerden kabul alma fırsatını artırıyoruz. Bilimde, sporda ve sanatta dünya ile yarışacak Türk gençlerini yetiştiriyoruz.

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken zihinsel, fiziksel, psikolojik, sosyal ve akademik gelişimlerini bir bütün olarak ele alıyoruz. Akademik başarılarının yanı sıra her alanda donanımlı bireyler yetiştirmeyi önemsiyoruz. Öğrencilerimizin keşfetme serüvenine uzman eğitim kadromuzla eşlik ediyoruz.

Yıllar geçti ama biz yolumuzdan vazgeçmedik… Biz, geleceğe umutla bakan, iyilerin eninde sonunda kazanacağına inanan çocuklarız… Ve hep öyle kalacağız.