Sosyal Sorumluluk Projelerimiz - Zafer Koleji

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

“İyilik, insanları birbirine bağlayan altın zincirdir.” Goethe 

Özel Zafer Koleji olarak “İyiler hep kazanır” mottomuzla öğrencilerimizin dünya vatandaşı olma yolculuklarında insan haklarına saygılı, hukukun ve bilimin üstünlüğüne inanan, yeniliklere açık çevreye duyarlı, hayvan sever,  sürdürülebilirliği önemseyen, saygılı ve en önemlisi özgüvenli bireyler olarak hayata atılma yolculuklarında sosyal sorumluluk projelerini oldukça önemsiyoruz. Bu projeler öğrencilerimizde sorumluluk bilinci yaratmakla kalmayıp aynı zamanda özgüvenli bireyler olmalarına da çok büyük katkı sağlamaktadır.

Sosyal sorumluluk bilinci yerleşmiş olan bireyler parçası olduğu toplumun ihtiyaçlarının ve sorunlarının farkındadır ve bu topluluk için bireysel veya gerektiğinde takım olarak eylemlerde bulunurlar.

Sosyal Sorumluluk Projeleri sayesinde öğrencilerimiz, empati, fedakarlık, hayırseverlik, hayvan severlik,   yaşam felsefesi, grup çalışması,  aidiyet hissi ve toplumsal değerler gibi birçok farkındalık yaşayarak, dünyaya ve hayata karşı bakış açılarını genişletirler.

Zafer Koleji, sosyal sorumluluk projelerini yürütmek için çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile işbirliği yapmaktadır. Bu işbirliği sayesinde, okulun öğrencileri daha geniş bir kitleye ulaşarak topluma daha fazla katkıda bulunma fırsatı bulmaktadır.

Sürdürülen başlıca projelerimiz aşağıdaki gibidir;