YKS HAZIRLIK PROGRAMI - Zafer Koleji

YKS HAZIRLIK PROGRAMI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı, Türkiye’de ÖSYM tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanan ve her yıl yapılan ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınavı sistemidir. Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumdan oluşur.

Özel Zafer Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 11 ve 12.sınıf öğrencileri yoğunlukta olmak üzere tüm lise kademesindeki öğrencilerine yönelik, bu sınava hazırlık aşamasında, yoğunlaştırılmış akademik programın yanı sıra her hafta düzenli olarak uygulanan kazanım tarama sınavları, deneme sınavları ve bu sınavlara dair soru çözümlerinin uygulandığı bir program planlanmıştır. Uygulanan sınav sonuçlarının ölçme değerlendirme uzmanlarımız tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilmesi ile hafta içi kursları düzenlenmekte
ve öğrencilerimizde var olan eksik kazanımların anında tamamlanması amaçlanmaktadır.

Ayrıca 12.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak uygulanan mentörlük sistemi ve rehberlik hizmetleri ile de bu yolculukta onlara sağlıklı bir süreç geçirmeleri için bireysel takip desteği verilmektedir.