{:tr}OKUL İÇİ VE OKUL DIŞI ETKİNLİKLER{:}{:en}OKUL İÇİ VE OKUL DIŞI ETKİNLİKLER{:} - Zafer Koleji

{:tr}OKUL İÇİ VE OKUL DIŞI ETKİNLİKLER{:}{:en}OKUL İÇİ VE OKUL DIŞI ETKİNLİKLER{:}

{:tr}

  • MİLLİ BAYRAM VE ANMA TÖRENLERİ
  • KULÜPLER
  • SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
  • ÇADIR KAMPI
  • STEM AİLE ŞENLİĞİ
  • SANAT GECESİ
  • GEZİ FAALİYETLERİ
  • BİLİM ŞENLİĞİ
  • STEM AİLE ŞENLİĞİ

{:}{:en}

Milli Bayram ve Anma Törenleri: Geçmişini tanıyan ve anlayan bireyler geleceklerini doğru temeller üstüne kurabilir felsefesini benimsiyoruz. Bu nedenle okulumuzda, tarihe ışık tutmuş önemli günleri öğrencilerimizin tarihi anlamlandıracağı bir coşku ile kutluyoruz.

Kulüpler: Bireysel farklılıklara göre gelişim düzeylerine uygun olarak öğrencilerimizin kendini keşfetmesi ve bu alanlarda çalışmalar yapmasına olanak sağlayacak kulüp derslerimiz bulunmaktadır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri: Toplumsal dayanışma ve ülke kalkınmasına destek sağlamada öğrencilerimizin aktif rol almasını sağlayacak projelerde yer alıyoruz.

Çadır Kampı: Gelenekselleştirdiğimiz bu etkinlikte okulun yalnızca eğitim-öğretim faaliyetlerden ibaret olmayan bir yaşam alanı olduğunu hissettirmeyi amaçlıyoruz. Tüm zafer ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz bugünde okulumuzda çadır alanları hazırlanıyor. Çocuklarımız aileleri ve arkadaşları ile birlikte hem eğlenceli etkinliklere katılım sağlıyor hem de bir geceyi okulda geçirerek okul aidiyetlerini hissediyorlar.

STEAM Aile Şenliği: Öğrencilerimizin problem çözme becerilerini geliştirmek, bilimsel atölyelerde yeni ürünler tasarlamalarını sağlamak, bilimsel sergilerde kendi ürünlerini sergilemelerini sağlamak, bilimsel söyleşilerle gelişen teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmalarını hedeflediğimiz bugünde velilerimiz ve öğrencilerimiz bilim yolculuğuna bir takım olarak katılmanın keyfini yaşamaktadır.

Sanat Gecesi: Zafer ailesinin üyeleri ile farklı sanatsal yönlerimizi keşfettiğimiz bugünde sahneyi hep birlikte paylaşıyor ve sanat ile birleştiğimiz bir gece yaşıyoruz.

Gezi Faaliyetleri: Öğrencilerimiz gerçek dünyayı görme imkanı buldukları bu etkinliklerde öğretim materyalinin olduğu yere giderek, gözlem yapma ve bu materyallerin doğal yerleşimlerinde çalışma imkanına sahip olmaktadır. Böylece öğrencilerin akademik, sosyal ve davranışsal ufukların gelişimi sağlanır.

Bilim Şenliği: Öğrencilerimizin bilimsel süreç becerilerini geliştirmek üzere gerçekleştirdikleri projeleri sergiledikleri bu anlamlı gün aynı zamanda okulumuzun açılış günü ile aynı gün olmasıyla okulumuzun felsefesini hissetirmektedir.

{:}