YABANCI DİL EĞİTİMİ - Zafer Koleji

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anadolu ve Fen Lisesi dil ediniminde “iletişimsel yaklaşım” temel alınmış ve programımız, “Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Ölçütleri” ile bağdaştırılmıştır. Öğrencilerimize İngilizce ve ikinci yabancı dil becerileri kazandırırken, yaptığımız uluslararası projeler ve uyguladığımız yabancı dil sınavlarıyla onları çok kültürlü ve çok dilli bir dünyaya hazırlamaktayız. Okulumuzda anaokulunda başlayan İngilizce dil edinimi, lise son sınıfa kadar yoğun olarak devam eder. İngilizcenin yanı sıra Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinden oluşan seçmeli İkinci Yabancı Dil dersleri ile yabancı dil programları uygulanmaktadır.

Derslerimizde, dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisini eşit ve dengeli olarak kazandırmaya yönelik çalışmalar yürütülmekte, güncel öğrenme ve öğretme yöntemleri ile günlük hayatta ve okul kampüsünde dili kullanma alışkanlığını kazanmalarını desteklenmektedir. Her eğitim-öğretim yılı başında öğrencilerimize teşhis sınavı uygulanmakta ve bu sayede ihtiyaç ve eksiklikleri doğrultusunda bir yabancı dil eğitimi verilmektedir.

Nitelikli öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına ve özelliklerine yönelik tasarlanan yabancı dil programlarımızla öğrencilerimize küresel yetkinlikler kazandırıyor, kariyer olanaklarında yepyeni fırsatlara sahip olmaları için çalışılmaktadır.