AKADEMİK EĞİTİM - Zafer Koleji

AKADEMİK EĞİTİM

Özel Zafer Koleji Anadolu ve Fen Lisesi, Türk Milli Eğitimi Temel Kanunu çerçevesinde, diğer kademelerde olduğu gibi Dünya çapında örnek bir kurum oluşturmak üzere 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında eşsiz kampüsüyle Ankara’da eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Eğitim ve öğretim, Türk Milli Eğitimi’ nin ilke ve amaçlarına uygun olarak MEB Ortaöğretim Programı’nda belirlenmiş kazanımlar doğrultusunda, yapılandırmacı eğitim yaklaşımı temel alınarak gerçekleştirilir. Uzman eğitimci kadromuz ile çocuklarımızın lise hazırbulunuşluk düzeylerini ileri seviyeye çıkarmak amaçlanmakta ve önlerindeki her kapıyı açacak akademik bilgilere mutlaka dünya standartlarında sahip olmaları adına eğitim öğrenme süreci planlanmaktadır. Bu amaçla okulumuzda haftada toplam 45 saat ders yapılmaktadır. MEB programında yer alan edebiyat, matematik, fizik kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe derslerinin yanı sıra sınav, etüt ve soru çözüm saatlerine de yer verilmektedir.

YKS HAZIRLIK PROGRAMI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı, Türkiye’de ÖSYM tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanan ve her yıl yapılan ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınavı sistemidir. Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumdan oluşur.

Özel Zafer Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 11 ve 12.sınıf öğrencileri yoğunlukta olmak üzere tüm lise kademesindeki öğrencilerine yönelik, bu sınava hazırlık aşamasında, yoğunlaştırılmış akademik programın yanı sıra her hafta düzenli olarak uygulanan kazanım tarama sınavları, deneme sınavları ve bu sınavlara dair soru çözümlerinin ve etütlerin uygulandığı bir program planlanmıştır. Uygulanan sınav sonuçlarının ölçme değerlendirme uzmanlarımız tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilmesi ile etütler düzenlenmekte ve öğrencilerimizde var olan eksik kazanımların anında tamamlanması amaçlanmaktadır.

Ayrıca 12.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak uygulanan mentörlük sistemi ve rehberlik hizmetleri ile de bu yolculukta onlara sağlıklı bir süreç geçirmeleri için bireysel takip desteği verilmektedir.