DESTEK HİZMETLER - Zafer Koleji

DESTEK HİZMETLER

Beslenme/ Yemek Hizmetleri

Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme herkes için, özellikle de çocuklar için gereklidir; çünkü bu dönemde kazanılacak beslenme alışkanlıkları yaşam boyu devam eder.
Tüm yemekler ana mutfağımızda, alanında sertifikalı ve eğitimli aşçılar tarafından hazırlanır. Çocuklarımızın kahvaltıda tükettikleri reçeller okulumuz mutfağında uzman aşçılarımız tarafından hazırlanır. Beslenme, kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün ve öğretmen gözetiminde gerçekleştirilir.

Beslenme programı diyetisyen tarafından çocukların gelişimlerine uygun olarak hazırlanır. Sabah kahvaltısı ve ikindi kahvaltısı açık büfe olarak sunulur. Süt tüketimini özendirmek için her gün kahvaltıda süt yer alır. Kahvaltı ve yemekler okulumuz bünyesinde hijyen kurallarına uygun şekilde özenle hazırlanarak servis edilir.

Ulaşım Hizmetleri

Çocuklarımızın okula ulaşımı özel bir servis şirketi tarafından sağlanır. Çocukları servis hizmetleri hostesleri, öğretmen ve güvenlik gözetiminde okula geliş saatlerinde teslim eder ve okul çıkış saatlerinde teslim alır.

Sağlık Hizmetleri

Okulumuz Revirinde tam zamanlı hemşiremiz bulunmaktadır. Okul hemşiremiz gün boyunca okulumuzda bulunarak rahatsızlanan çocuklarımıza gerekli müdahalede bulunarak tedavilerini yapar. Rahatsızlanan çocuğun velisi öğretmen ve hemşire tarafından bilgilendirilir, eğer gerekliyse, çocuğun veli nezaretinde evine gönderilmesi sağlanır. Eğitim sürecinde, çocuklara ilaç verilmesi gereken durumlarda ilaç, okul hemşiresi tarafından verilir. Okul hemşiremiz veliler tarafından doldurulan ‘sağlık bilgi formunu’ inceleyerek çocuklar hakkında detaylı bilgiye sahip olur. Çocuğun sağlık bilgisinde herhangi bir değişiklik olduğu takdirde veli, öğretmen ve hemşire ile iletişime geçerek bilgi paylaşımında bulunmalıdır.

Güvenlik Hizmetleri

Çocuklarımızın, çalışanlarımızın ve kurumumuzu ziyaret edenlerin güvenliği son derece önemlidir. Öğrencilerimizden ve velilerimizden, güvenlik kurallarımıza ve güvenlik birimi çalışanlarımızın uyarılarına önem vermelerini bekleriz. Okulumuzda, 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri ve elektronik gözlem araçları bulunur.
Okulumuzda, çocuklarımızın güvenliği açısından sene başında velilerimize vermiş olduğumuz Acil Durum Başvuru Formunda adı geçen kişiler dışında, çocuk hiç kimseye teslim edilemez. Servis kullanan ancak belli günlerde çocuğunu kendisi almak isteyen veli bu durumu okul yönetimine ve servis hizmetleri ile iletişime geçerek bildirmelidir.

Temizlik Hizmetleri

Okulumuzda temizlik hizmeti ve bahçe bakımı okulumuzun kadrolu personeli tarafından yapılır. Okulun temizliği ve hijyeni günlük olarak kontrollü bir şekilde yürütülür.