Örnek sayfa - Zafer Koleji

BÜYÜK KAMPÜS

Büyük kampüs, butik eğitim. Zafer öğrencileri 60.000 metrekarelik büyük ve donanımlı bir kampüste özel ilgi ve eğitim alıyor.

DÜNYA MUTFAĞI

Zafer öğrencileri, okul öncesinden itibaren dünya mutfağının eşsiz lezzetleri ile tanışıyor.

ART SCHOOL

Zafer öğrencileri, çok yönlü atölye çalışmalarında sanatla buluşuyor!

KARİYER MERKEZİ

Öğrencilerimizin düşünme sistemini geliştirecek ve hedeflerini doğru belirlemelerine destek olacak koçluk programı!

ULUSLARARASI EĞİTİM OFİSİ

Doğru şekilde tamamlayabilmeniz için seçenekler Zafer Koleji

İKİNCİ YABANCI DİL PROGRAMI

Zafer öğrencileri, okul öncesinden itibaren çift dil öğrenmeye başlıyor!

Büyük kampüs, butik eğitim! Zafer öğrencileri 60.000 metrekarelik büyük ve donanımlı bir kampüste özel ilgi ve eğitim alıyor.

60.000 metrekarelik okul alanımız içinde bulundurduğu Fen ve Teknoloji Laboratuvarları, Robotiks Laboratuvarı, 3D Siber Laboratuvarı, Ar-Ge ve Yüksek Teknoloji Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Biyoloji Laboratuvarı ile öğrencilerimize büyük ve donanımlı bir kampüste eğitim alma imkânı sunuyor. Öğrencilerimiz sahip olduğumuz laboratuvarlarımız ile bilimi gözlemleyerek, deneyerek, yaparak, yaşayarak öğrenme fırsatı bulurken bahçe ve seramızda toprak inceleme, çimlendirme, tüpleme, çoğaltma, bitki bakımı gibi deney ve gözleme dayalı çalışmalar da gerçekleştirebiliyorlar.
Aynı zamanda, Hayvan Bakım Merkezimizde özellikle kafes hayvanlarının bakımı, yaşamsal ihtiyaçlarının ve tür özelliklerinin gözlenmesi, keşfetmeye yönelik gezi-gözlem, inceleme, deney, çevre eğitimi ve sürdürülebilirlik çalışmaları yapıyorlar. Farklı tür ve özelliklerde yazınsal niteliğe sahip kitaplar, bilim kitapları ve multimedya araçları gibi materyallerle okuma etkinlikleri, dinleme etkinlikleri, Türkçe ve İngilizce dil etkinlikleri, poster, afiş, kitap oluşturma ve bilişim teknolojileri çalışmalarına yer verilen kütüphanelerimiz ve çalışma salonlarımızda eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkarıyorlar.

Zafer öğrencileri, okul öncesinden itibaren dünya mutfağının eşsiz lezzetleri ile tanışıyor.

Uzman diyetisyenler ve alanında yetkin aşçılar tarafından hazırlanan menülerimiz ile öğrencilerimizin, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine destek olmayı amaçlıyoruz. Sağlıklı bir beslenme düzeni ile yetişen öğrencilerimiz aynı zamanda yemekhanemizde kültürlerarası bir yolculuğa çıkıyor, dünya ülkelerinin zengin mutfakları ile tanışıyorlar.

Zafer öğrencileri, çok yönlü atölye çalışmalarında sanatla buluşuyor!

Kolejimizde sürdürdüğümüz sanatsal çalışmalarımız için bünyemizde

Müzik Atölyelerimiz, Drama Atölyemiz, Aynalı Salonumuz, Görsel Sanatlar Atölyelerimiz ve

Bando Atölyemiz bulunmakta; bu alanlarda yapılan etkinliklerle öğrencilerimizin bireysel gelişimlerinin çok yönlü olarak desteklenmesi, öz güven, empati gibi temel kişisel özelliklerinin ve iletişim becerilerinin artırılması hedeflenmektedir.

Kolejimizde sanata ilgi duyan ve sanat eserlerini yorumlayabilme kabiliyetine sahip, hayal gücü yüksek ve yaratıcı düşünebilen çocuklar yetiştirmek için sürdürdüğümüz bu çalışmaların yanı sıra öğrencilerimizin sosyal hayatlarına da destek olmayı amaçlıyoruz.

Sosyal ilişkilerini geliştirmek, iş birliği ve yardımlaşmayı öğrenmelerini sağlamak, doğruyu seçme ve ifade edebilme yeteneği kazanmak, bir işe başlayıp bitirme sevincini tatmak, üretken olma becerilerini kazanmalarını sağlamak amacıyla okulumuzda sanat eğitimine büyük önem verilmekte ve kuruluşumuzdan bu yana çalışmalarımız aynı özveriyle sürdürülmektedir.

Öğrencilerimizin düşünme sistemini olumlu yönde geliştirecek ve hedeflerini doğru belirlemelerine destek olacak koçluk programı Zafer’de!

Kendilerine uygun ders çalışma sistemini öğrenmek, motivasyon artırmak, hedef belirlemek, odaklanma ve konsantrasyon problemlerinin önüne geçmek için diledikleri zaman başvurabilecekleri koçluk programıyla öğrencilerimizin sosyal ve akademik yaşamlarına destek oluyoruz.

KOÇLUK SÜRECİMİZİN SONUNDA ÖĞRENCİLERİMİZ;

• Verimli ders çalışma yöntemleri
• Kendi duygularını yönetebilme
• Sınav kaygısı, stres, kararsızlık gibi olumsuz duygulara çözüm üretebilme
• Odaklanma ve konsantrasyon sorunlarının önüne geçebilme
• Zaman yönetimi
• Hedef belirleme
• Sorumluluk, bilinç ve öz güvenle eyleme geçme becerilerini güçlendirerek hedeflerine doğru adımlar atabilecekler.

MİZAÇ MODELİMİZ

Öğrencilerimizin, Mizaç Modeli Kişilik Raporu’nda bulunan baskın niteliklerini, motivasyon kaynaklarını, tutumlarını, temel duygularını, güven ve stres durumundaki davranışlarını ortaya koyarak en iyi hallerine ve gölge yanlarında davranış modellerine odaklanıyoruz. Mizaç, doğuştan gelen, temel arayışlarımızı ve motivasyon kaynaklarımızı belirleyen ve bizi diğerlerinden ayıran yapısal çekirdeğimizdir. Kişiliğimizin genlerimizden gelen doğal bir parçasıdır ve kişiliğin biyolojik ve içgüdüsel süreçlerle meydana gelmiş bir kısmını oluşturur. Karakter, çevreden edinilen, deneyimlerimizin ve hayatımız boyunca yaşadığımız sosyal etkileşimlerin bir sonucu olarak oluşan parçamızdır. Genetik olmadığı için farklı aşamalardan geçerek olgunlaşır ve son halini genellikle yetişkinlik döneminde alır. Bu sebeple üzerinde değişiklik yapmak ya da modifiye etmek mümkündür. Kişilik, mizacın çevresel faktörlerle etkileşimi sonucunda ortaya çıkan eylem, duygu ve davranış tarzlarının tümüdür. Bu yüzden, kişiliğe sadece genetik mirasın bir ürünü olarak bakamayız. Kişilik, aynı zamanda bir kişinin etrafında gerçekleşen çevresel etkilerin de bir sonucudur. Kişilik, bireyleri birbirinden ayıran bir şeydir, yani her bireyin kendine has özelliği budur. DISC modeli, dört temel davranış stilini tanımlayan basit ama güçlü bir modeldir. D, I, S ve C her bir farklı DISC uygulamasının temeli olarak hizmet eder. D: Hâkimiyet I : Etki S : Kararlılık C : Vicdanlılık Her öğrencimizin farklı tarzları ve öncelikleri olan benzersiz bir davranış profili olduğunu biliyor ve bu farklılıkları oldukça önemli buluyoruz. Öğrencilerimizi yakından tanımak ve ihtiyaç duydukları konularda ilgili destekleri sunmaya özen gösteriyoruz. Kariyer Merkezi uygulaması ile önce kendilerini yakından tanımalarına olanak veriyor ve kariyer yolculuklarında kendileri için en iyi tercihi yapmalarına yardımcı oluyoruz.

Zafer öğrencileri, dünyanın en iyi üniversitelerine uluslararası eğitim alanında uzman danışmanlarla hazırlanıyor! Öğrencilerimiz, dünyanın en önemli 100 üniversitesine burs kazandıran Dream Big ile kendilerine özel yurt dışı eğitim danışmanlığı alarak geleceğe başarıyla hazırlanıyorlar.

Öğrenciye özel yurt dışı eğitim danışmanı Dream Big ile öğrencilerimiz kariyer ve geleceklerine yönelik bilinçli seçimler yapmaları üzerine danışmanlık ve eğitim hizmetleri alıyorlar. Öğrencilerimiz, büyük bir çoğunluğunun Amerika’da bulunduğu, dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun eğitmen ve CERN, CEA gibi prestijli enstitü ve merkezlerin profesyonel ekiplerinden dersler alarak yurt dışında eğitim alma fırsatını artırıyorlar. Bu danışmanlık sayesinde, öğrencilerimizi onlara özel tasarlanan bütünsel hizmetler, “dünyanın yeni sofistleri” olarak yaklaşıp en iyi yönlerini ve potansiyellerini ortaya çıkaracak faaliyetler düzenliyor, en doğru seçimleri yapmak ve en başarılı bireyler arasında yer almalarını sağlamak üzere onları alanında en deneyimli stratejistlerle bir araya getiriyor, bu bilgelik yolculuğunda onlara rehberlik ediyoruz. Faaliyetlerini dünya üzerinde yirmiden fazla ülkede sürdüren, öğrencilerine sağladığı binlerce üniversite kabulü ve burs başarılarındaki yetkinliğini kanıtlamış bu danışmanlığı öğrencilerimiz ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Zafer öğrencileri, okul öncesinden itibaren dünya dillerini öğreniyor!

Öğrencilerimiz için okul öncesinde İngilizce ile başlayan dil edinim süreci, ilkokul 3. sınıftan itibaren İspanyolca, Fransızca ve Almanca dillerinden birini seçmeleriyle devam ediyor. Öğrencilerimiz iletişimsel ve günlük yaşama dayalı içeriklerle hazırlanan bu öğretim programımız ile ikinci yabancı dil öğrenimlerini gerçekleştiriyorlar. Bu program ile kolejimizden mezun olan öğrencilerimizin ikinci yabancı dilde orta düzeydeki metinleri rahatlıkla okumaları, yazmaları, okuduklarını anlamaları, güncel ve ilgi alanlarına giren konularda kendilerini ifade edebilecek düzeyde dil öğrenmelerini hedefliyoruz. İkinci yabancı dil derslerinde online dil öğrenim programları ve interaktif akıllı tahta materyalleri kullanarak öğretim ortamımızı zenginleştiriyor, aydınlık bir geleceğe birlikte yatırım yapıyoruz.

Velilerimizin Yorumları


quote

Çocuğumun kolejde okumasını ve özellikle Zafer Kolejinde okumasını ben istedim. Kendim de bir eğitimci olarak bu kararım için her gün ayrı bir mutluluk duyuyorum

AYTEN YAMAN

9.Sınıf Annesi

quote

“En büyük endişemiz kızımızın iyi bir üniversiteye yerleşmesiydi. Mezuniyet sonrası en büyük derdimiz, Türkiye’nin en iyi iki üniversitesi arasında seçim yapmak oldu. Emeği geçen tüm hocalarıma, Özellikle Fen Lisesi Müdür ve Rehber öğretmenlerimize binlerce teşekkürler.

OĞUZHAN YENER

Mezun Babası

quote

“Kızımın daha 4 yaşındayken balerin olacağını tahmin bile edemezdim. Haftasonu aileler için yapılan özel portfolio gösterisinde gözyaşlarımı tutamadım. Dünya tatlısı kolej ve ana okulu öğretmenlerine teşekkür ederim.

A. MERT GÜNDOĞDU

Anaokulu Babası

Zafer Koleji Haberleri


#
#
#