Etkinlik Örnekleri
  • Çocuklarımızla bu haftaki gezimiz Anadolu Medeniyetleri Müzesiydi. Müzede heykelleri inceledik. Taş üzerine yapılmış kabartmaları gözlemledik. Eski çağlardaki yaşam olanaklarını ve yıllar öncesinde kullanılmış Çatalhöyük evlerini gördük. Gezi sonunda çocuklarımız tuz seramiğinden kendi heykellerini yaptılar.

  • Harita Genel Komutanlığı, Haritacılık Müzesi'ne gittik. Gezimizde haritanın ne olduğu ve nasıl bulunduğunu, eski dönemlerde haritaların nasıl çizildiğini ve harita çizmeye yarayan araçların neler olduğunu gözlemledik. O dönemlerde kullanılan matbaa aracı Victoria MERKÜR ile tanıştık. Nasıl basım yaptığını izledik. Ve bize bastığı hatıra kartlarını bugünün hatırası olarak kabul ettik. Günümüzde kullandığımız haritaların nasıl yapıldığını izledik. Kabartma haritalara dokunduk ve yükseklikleri hissettik. Bizim için çok eğitici ve keyifli bir geziydi.

  • Ünlü Ressam Sayın Savaş SİMİTLİ okulumuza konuk olarak geldi. Resimlerini yaparken kullandığı malzemeleri inceledik. Okulumuza hediye olarak yaptığı eseri dikkatle izledik. Çalışmasını yaparken merak ettiklerimizi, Savaş simitli ile ilgili bilmediklerimizi sorduk ve öğrendik. Etkinlik sonunda çocuklarımızın Savaş bey için hazırladığı hediye resimleri takdim ettik. Bu güzel etkinliği bizlerle beraber yaptığı için ona teşekkür ederiz.

  • Havalar ısınmaya başladı, güneş gülen yüzüyle sarıp sarmalıyor bizi. Artık okulumuz serasını ve hayvanat bahçesini rahat rahat gezebiliriz dedik. Seramızdaki mandalina ağacından meyveleri koparmak, tadına bakmak çok mutlu etti bizleri. Kokusu da çok güzeldi. Seramızda olan sebzelerimizi inceleme fırsatımız oldu. Seradan hayvanat bahçesine geçtik. Hayvanat bahçesindeki kuş yumurtalarını gördük. Tavuk yumurtalarını elimize aldık. Daha sonra fasulye ekmeye gittik. Toprağı hissetmek, hayvanları sevmek çok mutEkerek üstünü toprakla kapattık. Son olarak da suladık.