Sanat
 • Yaşamamıza egemen olan tekdüzeliği kırmanın ve yaşamımızı zenginleştirmenin tek geçerli yolu, bireysel anlamda sahip olduğumuz yaratıcılığı keşfetmektir. Kurumumuzu diğerlerinden ayıran özelliklerden birisi de öğrencilerinin içinde gizli kalmış yaratıcılığın açığa çıkarılmasında onlara yol göstermesidir. Sahip olduğumuz bu sorumluluk çerçevesinde kolejimizde tecrübeli sanat eğitimcilerimiz öncülüğünde, sanat atölyelerimizde her türlü teknik ve yöntemler kullanılarak yıllık ders programına uygun biçimde sanat derslerimiz her kademedeki öğrenci seviyesine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

  Sanat alanında yaratıcı bireyler yetiştirilmeyi temel amaçlarından biri sayan Zafer Koleji, dünyayı algılama, tanıma ve olayları yorumlama açısından daha geniş bir vizyona sahip olmaları için gereken her tür koşulu öğrencilerine sunmaktadır.

 • Zafer Koleji'nde müzik eğitimi; öğrencilerin bireysel farklılıklarını, ilgi ve gereksinim çeşitliliklerini ön planda tutarak, çağın ve geleceğin gereksinimlerine uygun estetik anlayışı yüksek bireyler yetiştirme amacının yanı sıra, her öğrenci:

  - Temel müzik öğelerini kavrar

  - En az bir enstrümanı tanır ve çalma yetisi kazanır.

  - Farklı müzik türleri hakkında bilinçlenir ve dinlemeye istekli olur.

  - Müziksel eleştiri yapabilir.

  - Bilişsel, devinişsel ve duyuşsal davranışları olumlu yönde gelişir.

  - Yurt içi ve Yurt dışı festivallerde yer alarak , müzik ile ilgili kazanımlarını sergileme fırsatı bulur.

  - Yurt içi ve Yurt dışı konserlerini takip edebilme bilinci kazanır ve bu etkinliklerde yer alır.

  - Günümüz teknolojisi ve müzik arasındaki ilişkiyi kavrar.

  - Müzik ile diğer dersler arasında ilişki kurabilir.

  - Çok sesli müziği tanır, çok sesli koro ve orkestralarda yer alır.

  Bunların dışında Zafer Koleji, ses ve kayıt stüdyosu, bireysel çalışma odaları, bando çalışma odası, orkestra ve koro çalışma odalarıyla da müzik sever öğrencilere özgürce çalışma imkanı sunmuş, müziği her anlamda yaşamak ve yaşatmak için çalışmalarını sürdürmekte ve Zafer Radyo istasyonu için çalışmalara başlamıştır.

 • Görsel Sanatlar Eğitimi kapsamında; kara kalem, sulu boya,pastel boya,ahşap boyama,kolaj,üç boyutlu tasarımlar,kil-seramik,baskı resim,atık malzemeleri değerlendirme,ebru sanatı,müzede sanat eğitimi…. gibi alanlarda MEB Programları çerçevesinde çalışmaları yürütülmektedir.

  "SANATSIZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK