• İddia ediyorum. Zafer Koleji Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en donanımlı ișlevsel ve güzel okulu oldu!...

  İnsanı yașama bağlayan, ona çalıșma direnci ve gücü kazandıran hedefleridir. Hedeflerini yönlendirip belirleyense yetiștiği çevrenin koșulları, aldığı eğitim, umut ve idealleridir.

  ZAFER KOLEJİ, iș ve meslek yașamım boyunca benim için –ALİ DEMİR için– en önemli, en vazgeçilmez hedef oldu. Bu hedefe uzun, yorucu, çileli, yer yer sıkıntı ve acılarla dolu, kökü ve kaynağı çok eskilere dayanan bir sürecin sonunda ulaşabildim.

  1945 yılında Niğde’nin Ulukıșla ilçesinde dünyaya geldim. Oldukça güç koșullar içinde, olanakları sınırlı bir çevrede yetiștim. Ancak bugün ulașabildiğim bu büyük hedefin ilk adımları o yıllarda atıldı. Beni ve kardeșlerimi bu elverișsiz koșullara karșın insana özgü bütün olumlu değerlere sahip bir birey olarak yetiștiren, bugün minnet ve saygıyla andığım annem Fadik Demir ve babam Hacı Ali Demir, ilk tohumlarını attı o büyük hedefin.

  Yüce sevgisini hiç esirgemeyen annem ki her fırsatta “Aman okuyun, okumazsanız adam yerine konmazsınız.” diyerek; ilkeli, dürüst ve çalıșkan babam da “Eline aldığın iși ya adam gibi eksiksiz yap ya da yapma. İșini namusun olarak bil.” diyerek yetiștirdi bizi.

  Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra eșim Müzeyyen Demir’le birlikte ülkemizin birçok il ve ilçesinde öğrencilerimizi kendi evladımız sayarak uzun yıllar öğretmenlik yaptık. İnsana değer vermek, gece gündüz çalıșmak, emeği en yüce değer saymak anne ve babamdan öğrendiklerimle birlikte temel ilkem oldu. Aktif öğretmenlik yașamım süresince bu ülkenin çocuklarına en iyi, en nitelikli hizmeti sunmayı insan haklarına bağlılığımın gereği saydım. Bu gereklilik, “büyük hedefe” ulașma yolunda yeni bir așama oldu benim için.

  1987 – 1988 öğretim yılında Ankara’da “Zafer öğrencisi olmak ayrıcalıktır.” ifadesiyle Zafer Dershanelerini ülkemin geleceği olan çocukların, gençlerin ve Türk eğitim sisteminin hizmetine sundum.

  “Zafer öğrencisi olmak ayrıcalıktır.” ifadesini laf olsun diye seçmemiştik. Eğitim-öğretimi birinci planda tutmak, parasal kaygılarla kaliteli eğitim anlayışından ödün vermemekle sonuna kadar sözümüzün arkasında durduk ve duracağız. Verdiğimiz sözün arkasında durmamızın sonucu olarak Zafer Dershaneleri, yurdun dört bir yanında onlarca șubesiyle, her düzeydeki yüzlerce yayınıyla bugün vazgeçilmez bir marka olușuyla varlığını herkese kabul ettirdi.

  Eğitim – öğretim alanındaki bu bașarılı ve örnek çalıșmalar benim için hiçbir zaman bitmek bilmedi. Çocukluğumda anne ve babamdan aldığım “gece gündüz çalıșarak adam gibi adam olmak” anlayıșı, aktif öğretmenlik ve dershanecilik deneyimimde eğitim – öğretime en iyi hizmeti sunma çabam ve bașka ișlerdeki bașarılarım, beni hep “büyük hedefe” odaklıyordu. Uzun yılların birikim, deneyim ve bașarıları daha kalıcı ve kapsamlı bir kurumla, bir büyük hedefle bulușmalıydı. Bu da yıllarca düșlerini ve özlemlerini kurduğum ZAFER KOLEJİydi.

  Fakat bu öyle hemen olsun bitsin, bir okul açalım da nasıl olursa olsun, yaklașımıyla olamazdı. Çünkü adına “Büyük Hedef” demiștik. Dolayısıyla gerçekleștireceğimiz proje, bu büyüklüğe, yıllarca düșünü kurduğumuz özleme yakıșır biçimde olmalıydı. Bu nedenle günlerce, aylarca, yıllarca ölçüp biçtik, sorduk sorușturduk, yurt içinde yurt dıșında örneklerini inceledik ve kılı kırk yararak kararımızı verdik. İlk olarak büyük hedefimize, ZAFER KOLEJİne, en yakıșır mekanı bulmak için çabaladık. Ardından Zafer Koleji yerleşkesini; planından çevre düzenlemesine, en küçük biriminden toplu kullanım alanlarına, hiçbir ayrıntısını aceleye getirmeden mükemmel ve kusursuz olarak “Büyük Hedef”e yakışır biçimde yapılandırdık. Kuşkusuz aynı özeni ve titizliği eğitim – öğretim öğelerini oluştururken de göstermekteyiz. Kısaca Zafer Koleji'nde çağdaș teknolojinin ve bilimsel verilerin sağladığı her tür yenilik, hiçbir masraftan kaçınmaksızın yer almış ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

  Büyük hedefimin gerçekleșmesinde katkısı olan herkese, öncelikle anneme ve babama, eșime, çocuklarıma, bugüne dek birlikte çalıștığım eğitim emekçilerine, dostlarıma teșekkür ederim.

  ALİ DEMİR

 • Değerli Anne ve Babalar,

  Bildiğiniz üzere Zafer Koleji, 2014 - 2015 eğitim-öğretim yılında açılmış, yerleşkesi ve mimarisiyle dünyanın sayılı, öncü okullarından biri olmuştur. Okulumuz, tabi ki yalnızca sahip olduğu eksiksiz fiziksel koşullarıyla değil; sosyal, kültürel, sportif ve akademik başarısı ile de dünya çapında bir okul olma yolunda hızla ilerlemektedir. Zafer Koleji olarak temel hedefimiz, öğrencilerimize nitelikli, çağdaş bir eğitim - öğretim hizmeti sunmaktır. Bunun yolu da veli - öğretmen ve okul iş birliğinin sağlıklı biçimde gerçekleştirilmesinden geçer. Zafer Koleji ailesi olarak bizler bunu başarabilecek inanca ve güce sahibiz.

  Değerli Velilerimiz, Çocuklarımızın tüm yetenek ve kapasitelerini hareket geçireceğimizden ve onları en üst düzeyde eğitip mutlu, başarılı, öz güvenli ve vizyon sahibi bireyler olarak yetiştireceğimizden kuşkunuz olmasın! Öğrencilerimiz sizlerin olduğu kadar bizim de çocuklarımızdır. Bu nedenle her bakımdan bizlere destek vermenizi bekliyoruz. Sizlerle el ele verirsek çocuklarımızı daha çabuk kavrar, daha kolay başarıya ulaştırabiliriz.

  Sayın Velilerimiz, Bugünkü buluşmamızla okul - veli iş birliğinin ilk adımını atmış bulunmaktayız. Bu toplantıda görüşlerinizi, önerilerinizi yazılı veya sözlü olarak lütfen bizlerle paylaşınız. Biz daha iyisini yapmak istiyoruz. Bu nedenle de eleştiriye açığız! Bu tutumunuzla gücümüze güç katacaksınız. Böylece eğitim sürecinde hepimizi gereksiz yere yoracak ve eğitim-öğretime yansıtmamız gereken enerjimizi azaltacak sorunlardan da arınmış olacağız Zafer Koleji öğretmenlerinden her biri, kurum olarak sahip olduğumuz misyon ve vizyon çerçevesinde, sorumluluk bilinciyle görevlerini eksiksiz yapacaklardır.

  Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin en üst düzeyde yetişmesi için hiçbir özveriden kaçınmayacaklar, öğrencilerimizi kendi çocukları gibi görüp seveceklerdir. Öğrencilerimize kendileri ile barışık olmalarını ailesini, ülkesini, arkadaşlarını ve tüm insanları sevmeyi öğreteceklerdir. Öğrencilerimize derslerini sevdirip onları kitap okumak ve ders çalışmaktan zevk alır hale getirecekler, Onları, tartışan, sorgulayan, öz güveni yüksek, yetenekleri doğrultusunda becelerini en verimli biçimde kullanmayı ve geliştirmeyi bilen bireyler olarak yetiştireceklerdir.

  Değerli Velilerimiz, Zafer Koleji, öğrencilerini çağdaş, bilimsel, Atatürk ilkelerine ve evrensel değerlere bağlı bir anlayışla eğitmek üzere tüm kadrosuyla birlikte seferber olacaktır. Bu amacımız doğrultusunda sizler bizim en önemli destekçilerimizsiniz. Öğrencilerimizin her biri bizim için ayrı bir cevherdir. Onları koşulsuz sevmek ve eksiksiz yetiştirmek ve eşsiz bir mücevhere dönüştürmek görevimizdir. Toplantıya katılarak bizleri onurlandırdınız, güçlendirdiniz. Katkılarınız için teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 2015 - 2016 eğitim-öğretim yılının hepimize sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

  Müzeyyen DEMİR

 • Alanında yetkin, öğrencilerinin bireysel farklılıklarına saygılı, tutum ve davranış bakımından rol model olabilecek çağdaş değerleri ve bilimsel bakış açısını benimsemiş, güçlü bir öğretmen kadrosu oluşturulmuştur. Zafer Koleji, öğrenme ve gelişme anlayışını sadece öğrencilerle değil, öğretmenlerle de gerçekleştirme anlayışını benimsemiştir. Bu nedenle, akademisyenlerin eğitim öğretim başlamadan vereceği öğretmen eğitimi ve yıl içerisindeki yönlendirmelerini içeren seminerler, sunumlar ve etkinliklerle öğretmenlerimizin akademik ve mesleki gelişimlerini sürekli kılmaktadır.

  Ali DEMİR - Kurucu

  Müzeyyen DEMİR - Kurucu Temsilcisi

  Zeynep KARAMEŞE - Genel Müdür

  Zeynep Seda ŞANLI - Anaokulu ve İlkokul Müdürü

  Mustafa ŞANLI - Okul Geliştirme Direktörü ve Ortaokul Müdürü

  Tülin YAYALAN - Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü